DobraAplikacja.pl

poczytaj o Androidzie

Zgłoś problem: Warszawa 115

Zgłoś problem: Warszawa 115
Warszawa, jako pierwsze miasto w Polsce stworzyło specjalną aplikację służącą do zgłaszania wszelkich miejskich usterek jak choćby dziura w drodze czy błędny znak drogowy, na które natrafiają mieszkańcy. App Warszawa 115 jest obecnie dostępny bezpłatnie na Androida i iPhone'y.

Zgłoszenie usterki odbywa się w 3 prostych krokach. Rozpoczynamy od zrobienia jej zdjęcia. Następnie zaznaczamy na mapie miejsce zgłaszanego problemu. Najprościej jest jednak umożliwić aplikacji geolokalizację i wtedy ona sama wskaże miejsce, w którym aktualnie się znajdujemy. W ostatnim kroku dodajemy swoje uwagi i wysyłamy zgłoszenie. W odpowiedzi otrzymujemy numer zgłoszenia. Niestety, jak na razie, jego stanu nie można jeszcze śledzić. Według pierwszych opinii użytkowników, część z tak zgłoszonych problemów została rozwiązana w ciągu kilku dni, a część nie doczekała się jeszcze odpowiedzi.

Ponadto w aplikacji przydałaby się mapa już zgłoszonych usterek, tak by uniknąć dublowania się zgłoszeń. Chyba, że w ten sposób miasto postanowiło stworzyć swoisty "ranking" problemów i im częściej będzie on zgłaszany, tym wyda się być pilniejszy do rozwiązania. Ciekawą rzeczą byłby również przycisk alarmowy, tak by nie zwracając na siebie uwagi, móc wezwać pomoc gdy np. widzimy większą grupę demolującą autobus. Oczywiście aplikacja mogłaby zyskać jeszcze kilka dodatkowych funkcji, ale i tak skok w sposobie zgłaszania miejskich problemów jest ogromny.

Aplikacja stanowi uzupełnienie miejskiej infolinii 19115, pod którą to również można zgłaszać podobne problemy. Z aplikacją jednak jest to znacznie prostsze, a co najważniejsze służby miejskie otrzymują pogląd na problem w postaci zdjęcia. Innymi słowy miasto stołeczne stworzyło świetne narzędzie do usuwania często drobnych, ale wyjątkowo irytujących problemów. Jedynie czego obecnie brakuje to sprawna społeczność, która weźmie sobie za cel raportowanie problemów.

Zobacz: Jaki odkurzacz kupić?

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!