DobraAplikacja.pl

poczytaj o Androidzie

Poznaliśmy przyszłość telefonów - nowy Snapdragon

Poznaliśmy przyszłość telefonów - nowy Snapdragon
Okres wakacyjny dobiegł końca i producenci od razu wyciągnęli ciężkie działa. Najbardziej emocjonującym wydarzeniem ostatnich dni jest oczywiście premiera Windows 8, ale równolegle z prezentacją nowego systemu Microsoftu, odbyła się w Stambule konferencja Qualcomm Innovations 2011.

Amerykańska firma, która posiada patenty na technologie takie jak choćby sieci 3G pokazała w Turcji nowy procesor dla urządzeń mobilnych, który obsługuje również sprzęt z Windows 8. W ten sposób Qualcomm stał się obecnie jedynym producentem procesorów dla urządzeń z nowym Windowsem oraz pokazał plecy konkurentom.

Nowe Snapdragony są potężne

Ilość połączeń 3G wykazuje rok do roku wzrost rzędu 30 proc. i w pierwszym kwartale 2011 osiągnęła liczbę 1,31 mld. Przewiduje się, że do 2015 roku liczba ta zwiększy się ponad dwukrotnie do 3,1 mld. Jednocześnie coraz dynamiczniej rośnie rynek urządzeń pracujących w technologii 4G, czyli LTE. Na te wzrosty reaguje Qualcomm, który poza rozwijaniem technologii 3G i LTE wprowadza na rynek procesory mobilne z serii Snapdragon.

Najpotężniejsze jednostki - Snapdragon S4 to procesory 4-rdzeniowe o częstotliwości taktowania każdego rdzenia 2,5 GHz (wcześniejsza generacja - Snapdragon S3 jest dwurdzeniowa i taktowana 1,5 GHz, a jednordzeniowe procesory taktowane są maks. 1,4 GHz). Procesory mobilne to jednak nie same jednostki obliczeniowe, ale również zintegrowane w nich układy i funkcjonalności. Nowe Snapdragony pozwolą na płynne przełączanie między sieciami 3G i 4G (LTE).

Qualcomm zrewolucjonizował również układy nawigacji satelitarnej. Nowe procesory wykorzystują do określania pozycji nie tylko satelity systemu GPS, ale również rosyjskiego GLONASS. Co więcej, oba te systemy obsługiwane są jednocześnie. Dzięki temu możemy wyznaczać naszą pozycję na podstawie np.: dwóch satelitów systemu GPS i dwóch GLONASS. Dzięki temu uzyskujemy szybsze i dokładniejsze określanie pozycji.

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!