DobraAplikacja.pl

iPad > Rekreacyjne > Syberia

Syberia zobacz galerię

Bezpłatna Producent: Big Fish Games,
Język: PL, Rozmiar: 369 MB,

Syberia to przygodówka, będąca konwersją jednej z najlepszych gier tego typu, jakie ukazały się na pecetach w pierwszej dekadzie XXI wieku. Edycję mobilną opracowało studio Big Fish Games.

Gracze wcielają się w młodą prawniczkę imieniem Kate Walker. Zostaje ona wysłana do tajemniczej francuskiej wioski, w celu sfinalizowania umowy przejęcia lokalnej fabryki zabawek. Na miejscu dowiaduje się, że dotychczasowa właścicielka, Anna Voralberg, właśnie pożegnała się z tym światem. Przed śmiercią wyjawiła jednak lokalnemu notariuszowi, że jej brat Hans, do tej pory uznawany za zmarłego, w rzeczywistości żyje i ukrywa się gdzieś na południowym wschodzie. Kate wyrusza więc na wyprawę w celu odnalezienia spadkobiercy. Od tego momentu zaczyna się magiczna przygoda, podczas której bohaterka zwiedzi fantastyczne miejsca i pozna wiele intrygujących postaci. Syberia zachwyca fabułą. Cała opowieść utrzymana jest w klimacie magicznego realizmu, oferując zarówno bogatych psychologicznie bohaterów, jak i niezwykłe maszyny i istoty, które nie mogłyby istnieć w naszym świecie.

Gra jest stuprocentową przygodówką w starym dobrym stylu. Zabawa polega więc na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Nie ma tutaj żadnych sekwencji zręcznościowych. Podczas kampanii nie można zginąć, ani zaciąć się w sposób, który uniemożliwiałby dalszą rozgrywkę. Łamigłówki są pomysłowe i często trudne, ale jednocześnie stawiane przez nie wyzwania są zawsze bardzo logiczne. Autorzy nie zapomnieli o nowicjuszach i przygotowali dla nich rozbudowany system podpowiedzi. Warto dodać, że Syberia dostępna jest za darmo i oferuje pierwszy rozdział całej opowieści. Pozostałą zawartość można odblokować za pomocą mikropłatności.

Grafika stanowi połączenie dwuwymiarowych i pełnych detali teł, z poruszającymi się po nich prostymi modelami 3D. Pod względem technicznym Syberia odstaje już trochę od współczesnych standardów, ale nadrabia to świetnym stylem wizualnym. Niezwykła atmosfera prawie że wylewa się z ekranu i sprawia, że cała przygoda na długo zapada w pamięci.
oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Tagi: Syberia, przygodówka

pobierz aplikację

Wyslij link emailem:

Przepisz kod z obrazka:

lub

Zeskanuj kod QR:

kod QR

W jaki sposób działają kody QR

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

szczęśliwy traf