DobraAplikacja.pl

iPad > Rekreacyjne > Haunted Hollow

Haunted Hollow zobacz galerię

Bezpłatna Producent: Firaxis,
Język: ENG, Rozmiar: 106 MB,

Haunted Hollow to strategia turowa utrzymana w klimacie humorystycznego horroru. Grę opracowało studio Firaxis, znane z Sid Meier's Ace Patrol, XCOM: Enemy Unknown oraz serii Sid Meier's Civilization. Produkcja oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Autorzy podeszli do tematyki grozy w sposób lekki i z dużym przymrużeniem oka. Akcja toczy się w nawiedzonym domu, położonym na obrzeżach małej amerykańskiej mieściny, zamieszkanym m.in. przez duchy, wampiry, wilkołaki i potwory przypominające dzieła doktora Frankensteina. Gracze wcielają się we właściciela tej posiadłości oraz pana zamieszkujących je maszkar. Naszym zadaniem jest podbicie całego miasteczka. Szkopuł w tym, że po drugiej stronie miasteczka znajduje się taki sam nawiedzony dom i jego zarządca ma identyczne plany. Prędzej czy później musi więc dojść do konfrontacji. Gra przeznaczona jest głównie do rozgrywek wieloosobowych, ale pozwala również na samotną zabawę przeciwko sztucznej inteligencji.

Rozgrywka toczy się w systemie turowym. Podczas każdej tury gracz może wybudować nowe pomieszczenie, które "produkuje" konkretny typ potwora. W kolejnej turze te monstra zostają wysłane do miasteczka, a potem mogą rozpocząć straszenie mieszkańców, co pozwalana na przejęcie ich domów, które następnie włączamy do naszej domeny. Ponadto potwory nie są bezbronne i potrafią atakować maszkary naszego rywala. Cała rozgrywka jest więc swego rodzaju wyścigiem o przejęcie kontroli nad jak największą ilością domów, pozwalających wyprodukować coraz więcej jednostek i ostatecznie zdominować przeciwnika. Turowy charakter zabawy sprawia, że liczy się wyłącznie umiejętność sprytnego planowania, a nie dobry refleks.

Podczas rozgrywki główny konkurent nie jest naszym jedynym zmartwieniem. Musimy również radzić sobie z mieszkańcami miasteczka, którzy po pewnym czasie zaczną mieć dosyć ciągłego uciekania i zamiast tego spróbują kontratakować. W tym celu organizują uzbrojone grupy, których celem jest polowanie na potwory i podpalanie zajmowanych przez nie domów.
oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Tagi: sid meier, sim, simulator, theme

pobierz aplikację

Wyslij link emailem:

Przepisz kod z obrazka:

lub

Zeskanuj kod QR:

kod QR

W jaki sposób działają kody QR

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

szczęśliwy traf

podobne aplikacje na iPad

więcej tego producenta

Poleć nam aplikację do opisania