DobraAplikacja.pl

iPad > Zręcznościowe > Sprinkle

Sprinkle zobacz galerię

1,79 EUR Producent: Mediocre,
Język: ENG, Rozmiar: 22.4 MB,

Sprinkle to prosta zręcznościówka autorstwa studia Mediocre, której nie brakuje cech charakterystycznych dla dobrych gier logicznych. Tytuł jest przeznaczony dla wszystkich osób, które marzyły w młodości o zawodzie strażaka.

W Sprinkle urzeka przede wszystkim mechanika rozgrywki. Prosta, intuicyjna i wciągająca zabawa to jedna z głównych podstaw sukcesu na smartfonach i tabletach. Gaszenie pożarów w wydaniu opracowanym przez Mediocre wpisuje się w ten schemat. Gracz otrzymuje do dyspozycji wóz strażacki z ogromną "sikawką". Steruje nie tylko wysięgnikiem, wynoszącym wylot węża na większa lub mniejszą wysokość, ale też samą końcówką, dzięki czemu może skierować strumień w szczeliny narysowane pod dziwnymi kątami. W zbiorniku znajduje się ograniczona ilość wody, więc bezmyślne oblewanie wszystkiego wokoło nie wchodzi w grę - konieczne jest zaplanowanie akcji.

O ile początkowych kilkanaście poziomów łatwo zaliczyć śpiewająco, o tyle odniesienie sukcesu w kolejnych nie jest już takie łatwe. Zabawa w Sprinkle bazuje bowiem na fizyce. Nie dość, że trzeba tu cały czas baczyć na poziom wody w zbiorniku - od tego, ile jej zostanie, zależy końcowa ocena - to jeszcze dotarcie do niektórych płomieni lub, co gorsza, płonących domków wymaga często pomyślunku i robienia użytku z ukształtowania terenu.

W późniejszych etapach drogę do domków blokują skały, drewniane konstrukcje, lód, zwodzone mosty, wąskie przesmyki i wiele, wiele innych przeszkód, które wymagają od gracza pomyślunku i wprawnego oka. Kolejne przejścia otwieramy i odblokowujemy w jeden słuszny sposób - za pomocą wody wystrzeliwanej pod ciśnieniem z węża strażackiego i fizyki. Bywa, że musimy też przesunąć konkretne obiekty, "przewieźć" je na chmurce lub umieścić je w odpowiednim miejscu (np. na jednej szalce ogromnej wagi).

W Sprinkle urzeka oprawa wizualna. Choć akcja dzieje się każdorazowo na małych poziomach mieszczących się w całości na pojedynczym ekranie, twórcom udało się zaprojektować je tak, by cieszyły oko. Przyjemne barwy oraz skaczące tu i ówdzie stworki nadają grze wesołego klimatu, mimo że została ona poświęcona poważnemu przecież problemowi. Bohaterką oprawy jest oczywiście woda, zachowująca się bardzo naturalnie. Dzięki zaawansowanemu silnikowi odpowiedzialnemu za fizykę można z nią wyczyniać różne cuda.

Sprinkle można pobrać z Google Play Store za kwotę ok. 9 zł. Przed zakupem warto przetestować darmową wersję demonstracyjną, zapewniającą dostęp do kilku początkowych poziomów.
oceń
ocena: 0
głosów: 0
Podziel się

Tagi: Sprinkle

pobierz aplikację

Wyslij link emailem:

Przepisz kod z obrazka:

lub

Zeskanuj kod QR:

kod QR

W jaki sposób działają kody QR

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

szczęśliwy traf

podobne aplikacje na iPad

Poleć nam aplikację do opisania